Ciekawostki w okolicach Sianożęt

Sianożęty to przede wszystkim szeroka i czysta plaża, na której turyści spędzają całe godziny i mają do dyspozycji ogromną ilość atrakcji. Również w okolicach znajduje się wiele ciekawostek, które warto zobaczyć, gdyż stanowią ewenementy na skalę krajową.

Jedną z takich atrakcji są Ogrody Hortulus w Dobrzycy, które są oddalone od Sianożęt zaledwie 16 km, więc samochodem można tam dojechać w dosłownie 15 minut. Jest to nie lada gratka dla posiadaczy ogrodów czy osób, które po prostu lubią tego typu miejsca i interesują się roślinnością. Znajdziemy tu wiele krzewów, drzew i roślin, które normalnie nie są spotykane w Polsce. Oczywiście, możliwe jest zakupienie roślinności w tym miejscu czy porozmawianie z profesjonalistami o aranżacji własnych ogrodów.

Kolejną ciekawostką jest znajdujące się zaraz przy Sianożętach poradzieckie lotnisko. Jeszcze do niedawna był to bardzo mocno strzeżony teren wojskowy i nie można było tam wejść, lecz teraz jest udostępnione dla turystów. Można zarówno zwiedzić cały teren, hangary i stare wyposażenie budynków lotniska, ale również w sezonie letnim startują stąd loty turystyczne. Jest ono ogromną atrakcją, gdyż z lotu ptaka można podziwiać przepiękną panoramę okolicznych miejscowości oraz Morza Bałtyckiego.

Warto również wspomnieć, że bardzo blisko Sianożęt znajduje się Kołobrzeg, który jest także uzdrowiskiem. Ponadto znajduje się tam oczywiście wiele ciekawych atrakcji, które warto zwiedzić. Są to m.in.: molo, bazylika katedralna, ratusz, latarnia morska czy Akademia Rycerska. Będzie to świetne miejsce na jednodniowy wypad samochodem.

Dla dzieci zaś, ciekawą atrakcją będzie indiańska wioska wraz z zoo w Zieleniewie. Jest to miejsce oddalone od Sianożęt o zaledwie 12 km, a atrakcji jest tam całe mnóstwo – od przejażdżek na wielbłądzie, aż po parki rozrywki czy mini zoo.

Wyjeżdżając na wakacje do Sianożęt, mamy gwarancję ciekawie spędzonego czasu dzięki licznym atrakcjom w okolicy. Co ważne dużym atutem tego miejsca jest baza noclegowa. Sianożęty zapraszają i oferują wiele hoteli, pensjonatów czy ośrodków wypoczynkowych. Miejsc jest sporo, jednak lepiej zawsze pomyśleć o rezerwacji trochę wcześniej. Noclegi w Sianożętach są znakomicie rozwinięte zarówno jak i cała infrastruktura turystyczna. O nadmorskich wojażach pisaliśmy też na blogu, opisując Rewę i jej walory.

2 thoughts on “Ciekawostki w okolicach Sianożęt

  1. Ogrody Hortulus to istny raj na ziemi, namówiłam męża na wakacje i nocleg w Sianożętach tylko po to, żeby mieć blisko do tych cudownych ogrodów

  2. Ja właśnie wybieram się do Sianożęt na nocleg i stamtąd będę podróżować po miejscowościach nadbałtyckich :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>