Cisna – bary i restauracje

Cisna to piękna malowniczo położona w dolinie Solinki miejscowość. Jej urok jednak polega nie na pięknej architekturze czy też oryginalnej zabudowie, lecz w głównej mierze na otaczającej wieś przyrodzie. Tutejsza porastające góry fauna jest gęsta i specyficzna. Spacerując po rozlicznych górskich szlakach, ścieżkach i trasach mamy możliwość obcowania z przyrodą w najpiękniejszym i najbardziej naturalnym wydaniu. Bieszczady nie bez powodu są bowiem okolicom szczególnie chętnie odwiedzaną przez miłośników gór odnajdujących tutaj upragniony spokój, ciszę i ucieczkę od zgiełku codzienności. Dlatego też do Cisnej z roku na rok coraz chętniej przyjeżdżają turyści, czyniąc z tej miejscowości bazę wypadową.

Wracając natomiast z górskich wypraw mogą oni skorzystać z jednej z kilku restauracji czy barów, aby zjeść odpocząć czy też pobawić się ze znajomymi czy rodziną. Wśród najbardziej znanych, zawsze wymienianych zarówno przez miejscowych, jak i przez przyjezdnych jest bar Siekierezada. Każdy kto tam kiedykolwiek zawitał przyzna z pewnością, że długie letnie czy jesienne wieczory spędzone w tym wyjątkowym klimacie na długo zapadają w pamięć. Bar ten oferuje również duży wybór win i piw. Po długie wycieczce posilić się można natomiast w wielokrotnie na przestrzeni lat zmieniającej nazwę, właściciela i wystój Karczmie Karnasów, lecz choć jedzenie jest tutaj dobre, wystrój ciepły a obsługa miła, to stali bywalcy zauważają, iż miejsce to nie posiada już specyficznego klimatu dawnych lat. Oczywiście nie są to jedyne miejsca, gdzie można się posilić i napić, są to jednak miejsca najbardziej popularne i najchętniej odwiedzane przez przyjezdnych oraz mieszkańców okolicznych wsi.

Cisna mimo, iż nie dysponuje szczególnie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, każdego roku odwiedzana jest przez grono wiernych górom piechurów. Baza noclegowa Cisnej (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,cisna,0.html) nie jest zbyt rozległa i rozbudowana, jednak da się zauważyć, iż z roku na rok sprawa ma się coraz lepiej. Stopniowo przybywa zarówno we wsi, jak i w okolicy pensjonatów, domków letniskowych, ośrodków wypoczynkowych etc. zapewniających rozmaite noclegi. Cisna co wielu lat posiada status miejscowości uzdrowiskowej, jednak nieciekawa zabudowa mocno ogranicza możliwości i korzyści, jakie mogłaby ona czerpać z turystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>