Formy aktywnego wypoczynku w Przemyślu

Przemyśl jest to bardzo ładne miasteczko położone we wschodniej części Podkarpacia. Przez wieki mieszały się tu różne kultury i religie, co najlepiej odzwierciedla przemyska architektura. Z roku na rok coraz więcej wczasowiczów odkrywa piękno Polski wschodniej i coraz tłumniej odwiedzają oni także Przemyśl. W mieście tym nie brakuje atrakcji, znajdują się tu liczne zabytki, a także odbywają się ciekawe wydarzenia artystyczne. Przemyśl jest również doskonałą bazą wypadową na pobliską Ukrainę. Wyjątkowo atrakcyjne są zwłaszcza wycieczki do Lwowa.

Przemyśl to także doskonałe miejsce do aktywnego spędzenia urlopu. Okolica sprzyja do długich wycieczek rowerowych, zwłaszcza jeżeli ktoś preferuje jazdę po terenach leśnych. Na przejażdżkę rowerową warto wybrać się zwłaszcza w rejon zabudowań fortyfikacyjnych Twierdzy Przemyśl. Najbardziej popularna jest północna trasa forteczna. Jest to trasa o średniej trudności. Jej długość to blisko czterdzieści kilometrów, a czas potrzebny na jej pokonanie to około trzech godzin. W Przemyślu oraz jego najbliższej okolicy wytyczono również kilka szlaków pieszych. Przez centrum miasta przebiega ścieżka spacerowa oznaczona znakami koloru niebieskiego. Staromiejski szlak spacerowy ma długość niespełna czterech kilometrów. Wędrując wąskimi uliczkami miasteczka, można po drodze zobaczyć między innymi: Rynek Starego Miasta, Wieżę Katedralną, Archikatedrę Greckokatolicką czy Fragmenty umocnień Twierdzy Przemyśl.

Miłośnicy nordic walkingu również znajdą tu coś dla siebie. Specjalnie z myślą o nich na terenie miasteczka utworzono Park Nordic Walking. Wytyczono dwie pętle, krótszą o długości niespełna siedmiu kilometrów i jest ona poprowadzona za znaczkami koloru czerwonego oraz dłuższą, oznaczoną kolorem czarnym, która ma długość prawie dwunastu kilometrów i od piechurów wymaga nie lada kondycji.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku z całą pewnością nie będą mogli narzekać w Przemyślu na nudę. Każdy, kto przyjedzie do Przemyśla, powinien wcześniej zadbać o rezerwację noclegu. Co prawda baza noclegowa działająca w mieście jest dosyć obszerna, to jednak w szczycie sezonu turystycznego oraz podczas większych imprez może okazać się, że braknie wolnych miejsc. Z pełną ofertą noclegową można zapoznać się w internecie, jest ona dostępna pod hasłem "noclegi Przemyśl".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>