Leszno – raj żużlowców

Leszno posiada szeroką gamę propozycji skierowanych do miłośników aktywnego wypoczynku. Z myślą o turystach i mieszkańcach z zacięciem sportowym, stworzono kompleks o charakterze treningowym, na terenie którego można doskonalić się w kilku interesujących dyscyplinach.

Amatorzy sportów wyczynowych mogą kojarzyć Leszno przede wszystkim ze świetnie rozwiniętym zapleczem żużlowym. Miejscowość posiada sporych rozmiarów tor przeznaczony do profesjonalnych wyścigów oraz regularnych treningów. Korzenie tego sportu na terenie miasta sięgają I połowy XX wieku, kiedy to odbyły się pierwsze zawody. Przedsięwzięcie realizowane było na dość małą skalę, co zmieniło się za sprawą ponadprzeciętnych osiągnięć jednego z członków lokalnego klubu – Alfreda Smoczyka. Wybitny sportowiec zyskał sobie międzynarodową sławę, która przyniosła mu liczne propozycje kontaktów ze strony zagranicznych zrzeszeń. Smoczyk odrzucił te oferty, decydując się na występowanie w rodzimych barwach. Pasmo sukcesów zostało nieoczekiwanie przerwane przez tragiczną śmierć zasłużonego zawodnika, jednak bardzo szybko ustanowiono memoriał poświęcony pamięci wielkiego sportowca. Organizowany jest on po dziś dzień, a dzięki wysokiemu poziomowi imprezy cieszy się dużą popularnością wśród miłośników żużla. Co roku do Leszna zjeżdżają się zawodnicy spragnieni zdrowej rywalizacji oraz potężnej dawki emocji. Wydarzenie budzi olbrzymi entuzjazm ze strony kibiców, którzy w napięciu obserwują przebieg wyścigów.

Warto choć raz znaleźć się na trybunach lokalnego toru, aby poczuć wspaniałą sportową atmosferę i znaleźć się w centrum niesamowitej imprezy. Na terenie kompleksu wybudowano również stadion lekkoatletyczny, w skład którego oprócz profesjonalnej bieżni wchodzą skocznie oraz stanowisko do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Turyści mogą skorzystać z kręgielni oraz skate parku. Atrakcją jest niewątpliwie basen letni oraz boiska do gier zespołowych. Najmłodsi goście chętnie spędzają czas na kolorowym placu zabaw, a dorośli oddają się takim rozrywkom, jak piłka nożna oraz siatkówka.

W Lesznie nietrudno o znalezienie zakwaterowania zgodnego z indywidualnymi preferencjami (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,leszno,0.html). Baza noclegowa Leszna posiada szeroki zakres świadczonych usług, a pokoje oferują dobry standard dostępny w stosunkowo niskich cenach. Dodatkową zaletą jest miła i profesjonalna obsługa gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>