Lublin – gdzie się bawić?

Gdzie można dobrze się bawić w Lublinie? Jest wiele miejsc. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj rozrywki. Lublin to młode miasto jeżeli chodzi o ludność go zamieszkującą. Oczywiście mowa tutaj o studentach. Jest ich tutaj kilkadziesiąt tysięcy, więc stanowią oni spory udział całej ludności. To oczywiście doprowadziło do powstania szeregu klubów oraz miejsc rozrywek dla młodzieży. Nie wspominając oczywiście o całej niezbędnej infrastrukturze, czyli lubelskich noclegach oraz miejscach, gdzie można tanio i szybko zjeść.

Gdzie więc dobrze się bawić lub zorganizować imprezę? Niestety, kiedy ktoś wynajmuje mieszkanie lub nocleg w Lublinie to ma doskonałą świadomość, że to nie jest jego własność i po trzech lub pięciu latach się wyprowadzi. To sprawia, że niektórzy urządzają głośne imprezy w domu. O ile w akademikach jest to zupełnie normalne, to w przypadku stancji lub wynajmowania mieszkania może być uciążliwe dla innych mieszkańców. Całe miasteczko akademickie w okresie przedwakacyjnym zamienia się w "polską Ibizę". Wystarczy przejść się między budynkami akademików, aby zobaczyć co się dzieje na podwórku – jedna wielka impreza. Z jednej strony jest to świetne miejsca do spędzania czasu między zajęciami, jednak trzeba liczyć się z tym, że powinno szanować się miejsca, w którym się przebywa. Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, a miasteczko po sezonie imprezowym wygląda jak krajobraz po bitwie pod Racławicami.

Jednak jeżeli preferujemy bardziej zewnętrzny sposób rozrywki, to możemy udać się do jednego z lubelskich klubów. Ciekawą propozycją jest Victoria, jednak to klub dla osób po trzydziestym roku życia – oczywiście młodsi mogą tam wejść bez problemu, jednak jest mała szansa, że znajdą tam towarzyszy w swoim wieku. Innym interesującym miejscem jest klub Czekolada i Komitet. Ten pierwszy to nowoczesny klub pod względem prezentowanej tu muzyki pop, r&b i hip-hop. Komitet to klub wzorowany na polskie lata 80-te, czyli czysty PRL. Jest tutaj stonowana muzyka właśnie z tamtego okresu. Rzadko przychodzi tu młodzież, przeważnie bawią się tu ludzie po 30 roku życia. Typowo studenckim klubem jest Archiwum, tam właśnie tętni studenckie życie, a sam klub znajduje się przy ulicy Akademickiej niedaleko Uniwersytetu Przyrodniczego. Z racji bliskości i dostępności jest on jednym z najliczniej odwiedzanych klubów w tej części miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>