Międzywodzie – plaża i morze

Międzywodzie to wieś w północnej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. Jest to miejscowość wypoczynkowa z letnim kąpieliskiem na wyspie Wolin. Położenie Międzywodzia sprawia, że woda w morzu jest cieplejsza niż w innych rejonach wybrzeża. Na plażę można przejść przez średniej wielkości wydmy. Znajduje się tam również specjalny zjazd dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci w wózkach. Plaża jest szeroka, piaszczysta i czysta. Od zachodu otoczona jest przez wysokie klify Wolińskiego Parku Narodowego [szczegółowy opis na: wolinpn.pl], a od wschodu przez falochrony portu w Dziwnowie. W środkowej części długości plaży znajdują się budki gastronomiczne m.in. piwna hala czy budka z goframi. Plaża w Międzywodziu ma status kąpieliska, co świadczy o dość czystej wodzie. Niedaleko wejścia znajduje się kompleks dyskotekowo-barowy. Z roku na rok jest ulepszany i umacniany. Pozwala nam nawet na oglądanie morza w czasie sztormu przez szklany wiatrochron.

Baza noclegowa w okolicy plaży Międzywodzia jest dość rozbudowana i atrakcyjna [ofert szukaj na: meteor-turystyka.pl]. Najbardziej polecane są domki letniskowe jedynie 100 metrów od morza. Są to domki wolnostojące oraz domy piętrowe z mieszkaniami. Oferują klimatyzację w pomieszczeniach, internet i miejsce parkingowe w cenie domku. Ciekawą ofertę przedstawiają również domki rekreacyjne "Szkolny” znajdujące się ok 300 metrów od plaży. Oferują domki kempingowe z łazienkami, werandami ze stolikami i krzesłami. Domki znajdują się w spokojnej i bezpiecznej przestrzeni, ponieważ teren campingu jest całkowicie ogrodzony. Całą rodziną razem z dziećmi można zatrzymać się w Ośrodku Portus. Znajduje się on 50 metrów od morza i usytuowany jest w sosnowym lesie. Teren jest bezpieczny, ogrodzony z placem zabaw dla dzieci. Oferują boisko do siatkówki plażowej, boisko ze sztuczną nawierzchnią, wypożyczalnią rowerów, które można wykorzystywać na ścieżce rowerowej. Dysponują własną animatorką, która może zająć się pociechami i zorganizować im czas.

Międzywodzie jest to miejscowość dla wczasowiczów, którzy chcą odpocząć na plaży, przy szumie morza. Woda i piasek czyste powietrze – to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi. W pochmurniejsze, zimniejsze dni można spacerować niewielkim chodnikiem na wydmach, poprowadzonym wzdłuż brzegu. Innym miejscem nad Bałtykiem, które zachęcamy by odwiedzić są Sianożęty [nasz opis na: tytka.com.pl/ciekawostki-w-okolicach-sianozet-619/], położone niedaleko Kołobrzegu.

2 thoughts on “Międzywodzie – plaża i morze

  1. W Międzywodziu byłam w zeszłe wakacje – strasznie dużo ludzi, drogie noclegi, ale sama plaża jak najbardziej na plus 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>