Miejsce pełne atrakcji – Darłówko

Darłówko to nadmorska część Darłowa. Leży u ujścia Wieprzy do Bałtyku. Miejscowość położona jest na Wybrzeżu Słowińskim i w okresie letnim pełni funkcję turystyczno-wypoczynkową. Darłówko znajduje się na obszarze chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Miejscowość jest bardzo interesująca pod względem turystycznym. Na terenie Darłówka znajdziemy często odwiedzany przez turystów port morski, latarnię morską czy wybierany w deszczowe dni aquapark.

Baza noclegowa

Jakie noclegi Darłówko może nam zaproponować? Miejscowość oferuje liczne ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe, hotele i pokoje gościnne (meteor-turystyka.pl/noclegi,darlowko,0.html). Znajdziemy tu również pola kempingowe i namiotowe. Każdy z pewnością wybierze miejsce odpowiednie dla siebie.

Plaża

W Darłówku znajdziemy doskonałą plażę, która podzielona jest na dwie części – wschodnią i zachodnią. Plaża zachodnia jest zdecydowanie częściej wybierana przez turystów ze względu na to, że jest lepiej utrzymana. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby oddać się błogiemu lenistwu na rozgrzanym słońcem piasku. Zostały tutaj wyznaczone strzeżone kąpieliska, dzięki czemu bez obaw możemy uprawiać sporty wodne – od pływania aż do windsurfingu. Przy plaży znajdują się również wypożyczalnie sprzętu wodnego i szkółki. Doświadczeni instruktorzy nauczą nas na przykład windsurfingu. Ze względu na to, że kąpielisko jest strzeżone bez obaw mogą tutaj wypoczywać rodziny z dziećmi.

Atrakcje turystyczne

Ciekawą atrakcją jest odbywający się tutaj co roku Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W miejscowości znajdziemy również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, która zbudowana została przez Niemców. Armata ta nazywała się Dora. Jest to niewątpliwie wspaniała atrakcja dla osób pasjonujących się historią i militariami, a także okresem II wojny światowej. Interesującymi atrakcjami, jakie znajdziemy w Darłówku są dwa pomniki. Pierwszym z nich jest pomnik o nazwie "Nie wrócili z morza". Został on poświęcony rybakom, którzy wykonując swoją pracę zaginęli na morzu i nie powrócili do domów. Drugi pomnik – Skała Ekologów jest granitowym głazem narzutowym. Znajdują się na nim tabliczki, które upamiętniają osoby mające spore zasługi dla ekologii oraz ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>