Piękno ukryte w małych rzeczach – Łagów

Łagów to licząca ponad półtora tysiąca mieszkańców wioska, położona w województwie lubuskim. Wielokrotnie bywa nazywana jego wizytówką. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż miejscowość prezentuje się niezwykle malowniczo i urokliwie. Największymi atrakcjami Łagowa są wszechobecne cisza i spokój. Dla niektórych może się to wydawać mało ciekawą atrakcją, jednak każdy z nas marzy w głębi serca, aby odpocząć od miejskiego hałasu, gwaru i innych wad miejskiego życia. A co powiesz na to, aby zastąpić ryk samochodu, a także zatłoczenie miejskich ulic na piękny, relaksacyjny śpiew ptaków?

Łagów zasłynął przede wszystkim dzięki Łagowskiemu Parkowi Krajobrazowemu, który jest nazywany najpiękniejszym obszarem ziemi lubuskiej. Na terenie kompleksu znajduje się aż osiem jezior. Dwa z nich – Trześniowskie oraz Łagowskie, pełnią funkcję letnich kąpielisk, a także areny do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Turyści chętnie wypożyczają rowerki wodne, kajaki, a także łodzie wiosłowe. Częstym widokiem jest widowiskowy windsurfing. Wioska położona jest w bardzo atrakcyjnej okolicy. Ze względu na przeważającą ilość lasów to doskonała baza wypadowa do wielu wycieczek pieszych oraz rowerowych.

Kilkanaście kilometrów od centrum wioski znajduje się niezwykle atrakcyjna i urokliwa miejscowość – Świebodzin. Wybierając się do tego miasteczka koniecznie należy przespacerować się po miejskim rynku. Gruntownie odnowione, kunsztownie ozdobione kamienice, liczne klomby kwiatowe, a także ławeczki, zachęcają do spoczynku i refleksji. W centrum starówki znajduje się okazały, czternastowieczny ratusz. Budynek może poszczycić się długą i urozmaiconą historią. Pierwotnie był drewnianą konstrukcją, która wielokrotnie była niszczona, po czym podejmowano działania w celu jego odbudowy. Jednak najbardziej rozpoznawalną atrakcją Świebodzina i jego wizytówką jest ogromny pomnik Chrystusa Króla Wszechświata. Rzeźba była wzorowana na wizerunku Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, jednak polski pomnik jest wyższy. Figura powstała w 2010 roku i była wówczas najwyższą na świecie! Mierzący trzydzieści sześć metrów pomnik został usytuowany na wzniesionym kopcu przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Łagów to doskonałe miejsce na wakacje za niewielką cenę. Udany wypoczynek zagwarantują nam z pewnością niedrogie, lecz bardzo przytulne noclegi w Łagowie (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lagow,0.html). W bazie noclegowej znajdują się zarówno swojskie gospodarstwa agroturystyczne, jak i luksusowe hotele. Łagów zachwyca swą niewielkością, a zarazem ogromem piękna i magii, które spotykamy niemalże na każdym kroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>