Wędkarstwo i zbieranie grzybów w Sejnach

Z polską turystyką bywa często tak, że prawdziwe piękno jest ukryte w małych miejscowościach takich jak opisywanym już przez nas Łagowie. Dlatego postanowiliśmy poszukać małych urokliwych miejscowości. Poniżej macie okazję przeczytać o kojonej turystycznej perełce polski.

Gmina Sejny charakteryzuje się specyficznym położeniem wśród niezliczonych jeziorek. Mimo, że Podlasie nie zdobyło sobie jeszcze takiej popularności jak pobliskie Mazury, można tu wspaniale wypocząć i zająć się uprawianiem sportów wodnych. Na przyjezdnych czeka tu przytulna agroturystyczna baza noclegowa, w której można także zjeść smaczne litewskie i polskie dania regionalne, przygotowane z ekologicznych produktów lokalnych. Dzięki tak wielu różnym typom akwenów wodnych otoczonych puszczą, goście mogą tu również zająć się wędkowaniem, a po deszczach wybrać się na szlaki turystyczne w poszukiwaniu grzybów.

Na terenie gminy Sejny amatorzy wędkarstwa znajdą szereg niewielkich jezior, przy których nie brak różnorodnych łowisk. Spora zmienność zarówno samych akwenów, jak i ich mieszkańców, pozwala tu zaczaić się na szereg różnych rybek, łowiąc zarówno z brzegu, jak i z wypożyczonej łodzi. Pyszne i świeże ryby z czystych zbiorników znakomicie nadają się na grilla i wieczorne ognisko, warto więc przyłożyć się do zarzucenia przynęty. Dla wędkarzy, którzy zechcą wypróbować także inne typy łowisk, sporą frajdą okaże się wyprawa nad Kanał Augustowski. Ten sztuczny zbiornik cechuje się dużym zarybieniem, a możliwość podpatrywania przepływających kajaków i żaglówek dostarczy łowiącym dodatkowej rozrywki. Szukając nieco dalej swojej wymarzonej ryby, hobbyści mogą wybrać się również nad Wigry lub spróbować swoich sił na jednej z dzikich rzek. Trzeba tylko zwrócić uwagę na obszary objęte ochroną, gdyż na Biebrzy i Hańczy w paru miejscach nie wolno wędkować, aby nie płoszyć ptaków.

Wokół jeziorek nie brak wilgotnych terenów. Po deszczowym okresie również na sporych obszarach puszczy stwarza się idealne środowisko do wzrostu grzybów, których zwłaszcza w okresie jesiennym pojawia się tu mnóstwo. Spacerując po tutejszych trasach można nabrać sporo szlachetnych grzybów, zarówno do bieżącej konsumpcji, jak i do suszenia. Trzeba tylko pamiętać, aby zbierać wyłącznie te egzemplarze, które można łatwo zidentyfikować.

Dla turystów, którzy przyjeżdżają tu na letnie noclegi, Sejny okazują się idealnym miejscem do spędzania wczasów. W okolicy nie brak darów natury, które dostarczą przybyszom z miast mnóstwo radości. Wokół znajduje się mnóstwo obfitujących w pyszne ryby łowisk, a po deszczach w tutejszej puszczy następuje wysyp grzybów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>